201811.30
0

Tłumaczenia z dziedziny medycyny. Jak powinny być wykonywane?

Tłumaczenie medyczne to jeden z bardziej skomplikowanych rodzajów tłumaczeń. Jeśli chcecie zlecić tłumaczenie publikacji medycznej, charakterystyki produktu, wyników testów naukowych, wniosków patentowych lub innego tekstu z dziedziny medycyny i techniki medycznej, zdecydowanie zachęcamy do skorzystania z usług profesjonalnego biura tłumaczeń. Dlaczego to właściwie tak ważne?

Jak wielokrotnie podkreślaliśmy na naszym blogu, sama tylko znajomość języka docelowego to zbyt mało, aby tłumaczenie specjalistyczne zostało wykonane prawidłowo, przy uwzględnieniu najważniejszych niuansów. Zlecając tłumaczenie medyczne freelancerowi, który specjalizuje się w przekładach ogólnych, musicie się liczyć z tym, że w przetłumaczonym tekście mogą pojawić się poważne błędy merytoryczne.

Aby tłumaczenie medyczne było faktycznie bezbłędne, warto zlecić je specjaliście z danej dziedziny, który dodatkowo wykonuje przekłady. Jeśli zdecydujecie się na usługi profesjonalnego biura tłumaczeń, które oferuje także tłumaczenia medyczne, możecie spodziewać się, że zlecone tłumaczenia będą wykonywać pracownicy naukowi, lekarze lub tłumacze i wystarczającej wiedzy merytorycznej. To jednak jeszcze nie wszystko. W przypadku profesjonalnych biur tłumaczeń można liczyć na to, że przekład zostanie skorygowany przez native speakera. Oczywiście tłumaczenia wykonywane w biurze tłumaczeń są objęte klauzulą poufności.

Warto zaznaczyć, że z profesjonalnych usług tłumaczeniowych powinny skorzystać także te osoby, które potrzebują tłumaczenia indywidualnej dokumentacji medycznej. Mogą to być takie dokumenty, jak np.: wyniki badań, historia choroby czy też karta informacyjna leczenia szpitalnego. Tego rodzaju teksty z pozoru nie należą do trudnych, jedna k warto i tym razem skorzystać z usług biura tłumaczeń, który współpracuje ze specjalistami. Pamiętaj, że błąd w tłumaczeniu historii choroby może doprowadzić do tego, że zostaną wdrożone (na podstawie źle przetłumaczonego dokumentu) błędne metody leczenia.