201703.08
0

Tłumaczenie stron internetowych. Co jest ważne?

Chyba każdy z nas zgodzi się z tym, że strona internetowa to konieczność, jeśli chcemy efektywnie promować swoją firmę, organizację, konkretne usługi itd. W dzisiejszych czasach Internet to pierwsze miejsce, gdzie szuka się informacji na temat różnych produktów oraz usług. Jeśli więc chcesz zaoferować swoje produkty lub usługi na rynkach zagranicznych, musisz przede wszystkim zlecić tłumaczenie swojej strony internetowej.

Warto zaufać w tym względzie doświadczonemu tłumaczowi, który będzie w stanie wykonać naprawdę wartościowy przekład. Dlaczego to takie ważne? Strona internetowa to de facto wizytówka Twojej działalności. Jeśli jest nieczytelna, teksty na są niezrozumiałe, potencjalny klient szybko ją opuści.

Tłumaczenie powinno być naturalnie wolne od błędów językowych. To rozumie się samo przez się. Jednak w przypadku stron internetowych, które są przecież reklamą, sama tylko wierność przekładu nie wystarczy. Tekst powinien być napisany jasno, zwięźle, ważne jest, aby specjalistyczna terminologia była używana adekwatnie. To jeden z głównych argumentów za tym, aby skorzystać z usług doświadczonego biura tłumaczeń, które współpracuje ze specjalistami z różnych dziedzin.

Kolejna istotna kwestia to odpowiedni podział tekstu, gdy chodzi o strony www. Akapity, nagłówki, wypunktowania – takie elementy sprawiają, że tekst staje się o wiele przyjemniejszy w odbiorze. Zlecając tłumaczenie strony firmowej profesjonaliście, który jest nie tylko dobrym tłumaczem, ale także redaktorem, możesz liczyć na to, że tekst będzie wzbudzał większe zainteresowanie. Teksty pisane ciągle, bez wyraźnego podziału wizualnego bardzo często potencjalnych klientów po prosu odstraszają.

Ważne jest, aby tłumacz potrafił dostosować tekst do kraju docelowego Twojej oferty. Nie ma sensu w tłumaczeniu używać zbyt wielu informacji odwołujących się do spraw bieżących lub tradycji naszego kraju. Jeśli w tekście docelowym konieczne będzie użycie nazw własnych, nazwisk itd., powinny znaleźć się w tekście stosowane wyjaśnienia użytych terminów. W każdym razie w miarę możliwości należy dawkować je oszczędnie, jeśli tekst ma być w pełni zrozumiały dla klienta.